in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 4 СЕПТЕМВРИ

Времето денес:

Сончево со мала до умерена облачност, утрото свежо, а преку ден нешто потопло. Во крајните југоисточни делови ќе има услови за краткотраен дожд. Ќе дува слаб ветер од јужен и југозападен правец. УВ=7

Денес, Сабота 04.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +13° 70%
06-12 +15° 55%
12-18 +26° 28%
18-24 +22° 31%
Утре, Недела 05.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 73%
06-12 +15° 57%
12-18 +24° 43%
18-24 +23° 44%
Понеделник 06.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 54%
06-12 +15° 87%
12-18 +22° 44%
18-24 +24° 35%
Вторник 07.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 69%
06-12 +15° 60%
12-18 +24° 19%
18-24 +20° 32%
Среда 08.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 58%
06-12 +13° 47%
12-18 +23° 28%
18-24 +20° 41%
Четврток 09.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 69%
06-12 +16° 62%
12-18 +24° 31%
18-24 +21° 41%
Петок 10.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 58%
06-12 +17° 60%
12-18 +26° 27%
18-24 +22° 37%

Временска најава:

Под влијание на влажен бран од југ, утре уште од раните утрински часови облачноста ќе се зголеми и ќе има локални врнежи од дожд, а преку денот на повеќе места ќе биде нестабилно со поројни врнежи. Понестабилно со пообилен дожд (локално над 15 л/м2 за кратко време) и грмежи ќе биде во јужните делови од земјава, каде температурата значително ќе се намали.
Локален дожд, претежно на запад, ќе има и во понеделник

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote