in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 5 АВГУСТ

Времето денес:

Сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер претежно од југозападен правец. Во попладневните и ноќните часови ќе има локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилен пороен дожд за кратко време, електрични празнења, силен ветер (над 80 км/час) и услови за појава на град. УВ=9

Денес, Четврток 05.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +23° 57%
06-12 +25° 39%
12-18 +40° 12%
18-24 +32° 31%
Утре, Петок 06.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 67%
06-12 +21° 70%
12-18 +30° 37%
18-24 +30° 41%
Сабота 07.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 51%
06-12 +17° 82%
12-18 +29° 32%
18-24 +32° 23%
Недела 08.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 51%
06-12 +21° 38%
12-18 +35° 20%
18-24 +30° 29%
Понеделник 09.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 37%
06-12 +24° 42%
12-18 +37° 20%
18-24 +31° 27%
Вторник 10.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 46%
06-12 +25° 37%
12-18 +38° 17%
18-24 +28° 20%
Среда 11.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 39%
06-12 +24° 45%
12-18 +37° 20%
18-24 +27° 20%

Временска најава:

Денес ќе се задржи сончево и екстремно топло време. Во попладневните и ноќните часови, како и утре претпладне ќе има локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме, со пообилен пороен дожд за кратко време, силни електрични празнења, силен ветер (над 80 км/час) и услови за појава на град. Утре и во сабота температурите ќе опаднат за 4 до 5 степени.

Актуелно предупредување:

Денес ќе се задржи сончево и екстремно топло време. Во попладневните и ноќните часови, како и утре претпладне ќе има локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме, со пообилен пороен дожд за кратко време, силни електрични празнења, силен ветер (над 80 км/час) и услови за појава на град. Утре и во сабота температурите ќе опаднат за 4 до 5 степени.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote