in

Временска прогноза за 5 февруари

Времето денес:

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на слаба магла. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер.

времепрогноза°Cвлажност
00-06+3°86%
06-12+3°86%
12-18+15°67%
18-24+8°71%

Временска најава:

До недела ќе се задржи стабилно и топло време со натпросечни дневни температури што ќе предизвика топење на снежната покривка на планините. По котлините во утринските и раните претпладневни часови ќе има појава на магла и ниска облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Под влијание на влажен бран во понеделник ќе преовладува променливо облачно време со врнежи од дожд, на места поројни проследени со засилен јужен ветер. Повремени локални врнежи од дожд ќе има и во вторник.

Актуелно предупредување:

Нема

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote