in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 5 ЈАНУАРИ

Времето денес:

Сончево со мала локална облачност. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла или значителна ниска облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Денес, Среда 05.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 78%
06-12 -1° 90%
12-18 +10° 74%
18-24 +3° 91%
Утре, Четврток 06.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +3° 89%
06-12 +1° 90%
12-18 +9° 76%
18-24 +8° 91%
Петок 07.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +2° 91%
06-12 +2° 84%
12-18 +5° 75%
18-24 +5° 81%
Сабота 08.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +2° 93%
18-24 +1° 96%
18-24 +6° 89%
18-24 +5° 95%
Недела 09.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +4° 89%
18-24 +2° 82%
18-24 +5° 79%
18-24 +3° 93%
Понеделник 10.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +2° 86%
18-24 +2° 86%
18-24 +7° 74%
18-24 +3° 73%
Вторник 11.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +2° 78%
18-24 +2° 89%
18-24 +8° 72%
18-24 +4° 80%

Временска најава:

Утре во текот на денот облачноста ќе се зголемува. Од петок следува период на променливо облачно и посвежо време со повремени врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote