in

Временска прогноза за 5 јануари

Времето денес:

Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец, особено во западните делови.

времепрогноза°Cвлажност
00-06+5°91%
06-12+4°93%
12-18+9°67%
18-24+6°75%

Временска најава:

Следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Повремено врнежи од снег ќе има и на некои повисоки места претежно во западните делови. Врнежите на места ќе бидат пообилни, а на планините снежната покривка ќе се зголемува.

Актуелно предупредување:

Нема

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote