in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 5 ЈУНИ

Времето денес:

 

Претежно сончево и топло со слаб до умерен ветер од северозападен правец. УВ=8

 

Денес, Сабота 05.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 72%
06-12 +16° 51%
12-18 +26° 27%
18-24 +24° 40%
Утре, Недела 06.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 72%
06-12 +13° 71%
12-18 +27° 32%
18-24 +26° 38%
Понеделник 07.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 86%
06-12 +15° 74%
12-18 +23° 48%
18-24 +22° 66%
Вторник 08.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 92%
06-12 +18° 69%
12-18 +25° 32%
18-24 +22° 52%
Среда 09.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 78%
06-12 +18° 54%
12-18 +27° 36%
18-24 +22° 44%
Четврток 10.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 72%
06-12 +19° 48%
12-18 +26° 31%
18-24 +20° 42%
Петок 11.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 79%
06-12 +18° 75%
12-18 +25° 40%
18-24 +23° 64%

 

Временска најава:

 

Утре во попладневните часови ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи. Од понеделник следува период на променливо облачно време, на повеќе места нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд, електрични празнења, засилен ветер и услови за појава на град.

 

Актуелно предупредување:

 

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote