in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 5 МАРТ

Времето денес:

Облачно и студено со врнежи од снег, а вдолж Повардарието со врнежи од дожд. Наместа врнежите ќе бидат пообилни, особено во ноќните часови. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Следува период на претежно облачно и постудено време со повремени врнежи од снег, освен вдолж Повардарието каде ќе бидат од дожд и снег. Врнежите ќе бидат пообилни во текот на ноќта и утре претпладне (локално над 30 л/м2). На планините снежната покривка позначително ќе се зголеми (20 до 30 см), а нова ќе се формира и во некои пониски места. Температурите ќе бидат под просекот за овој период.

 

Денес, Сабота 05.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +2° 77%
06-12 +3° 61%
12-18 +5° 72%
18-24 +3° 99%
Утре, Недела 06.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +2° 96%
06-12 99%
12-18 +2° 97%
18-24 +4° 96%
Понеделник 07.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +2° 81%
06-12 +1° 94%
12-18 +5° 87%
18-24 +4° 71%
Вторник 08.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +1° 81%
18-24 87%
18-24 +5° 51%
18-24 +2° 52%
Среда 09.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 79%
18-24 -1° 80%
18-24 +5° 53%
18-24 +2° 57%
Четврток 10.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -5° 71%
18-24 -4° 74%
18-24 +1° 40%
18-24 54%
Петок 11.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -5° 80%
18-24 -6° 80%
18-24 +1° 35%
18-24 55%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote