in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 5 НОЕМВРИ

Времето денес:

Сончево и релативно топло со мала до умерена локална облачност. Претпладне вдолж Повардарието ќе има значителна ниска облачност, која попладне ќе се намали. Ќе дува умерен, а особено вдолж Повардарието засилен ветер од југоисточен правец.

Денес, Петок 05.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 97%
06-12 +13° 93%
12-18 +22° 80%
18-24 +14° 88%
Утре, Сабота 06.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 93%
06-12 +11° 97%
12-18 +18° 84%
18-24 +15° 86%
Недела 07.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 91%
06-12 +9° 95%
12-18 +17° 76%
18-24 +15° 84%
Понеделник 08.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +10° 93%
18-24 +10° 97%
18-24 +20° 75%
18-24 +15° 81%
Вторник 09.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +11° 84%
18-24 +10° 85%
18-24 +18° 69%
18-24 +11° 67%
Среда 10.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +5° 82%
18-24 +4° 86%
18-24 +16° 45%
18-24 +8° 62%
Четврток 11.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +4° 95%
18-24 +4° 100%
18-24 +16° 60%
18-24 +10° 74%

Временска најава:

Во следните денови ќе се задржи стабилно и релативно топло време. Во претпладневните часови, особено вдолж Повардарието ќе има појава на магла или значителна ниска облачност. Од вторник ќе дува умерен северозападен ветер, што ќе предизвика опаѓање на температурите.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote