in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 5 ОКТОМВРИ

Времето денес:

Сончево со мала локална облачност и слаб претежно јужен ветер.

Денес, Вторник 05.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +8° 48%
06-12 +9° 69%
12-18 +23° 52%
18-24 +15° 67%
Утре, Среда 06.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +13° 88%
06-12 +11° 93%
12-18 +18° 74%
18-24 +18° 76%
Четврток 07.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 87%
06-12 +12° 81%
12-18 +14° 91%
18-24 +14° 88%
Петок 08.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 89%
06-12 +11° 88%
12-18 +15° 85%
18-24 +13° 93%
Сабота 09.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 92%
06-12 +10° 90%
12-18 +14° 77%
18-24 +12° 92%
Недела 10.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 92%
06-12 +10° 89%
12-18 +15° 80%
18-24 +13° 87%
Понеделник 11.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 95%
06-12 +11° 98%
12-18 +16° 82%
18-24 +13° 88%

Временска најава:

Уште денес ќе се задржи претежно сончево со постудено утро. Од утре следува период на претежно облачно време, преку денот значително посвежо, со врнежи од дожд со променлив интензитет кои најпрвин ќе започнат во западните делови и преку ноќта кон четврток ќе се прошират во останатите делови. Врнежите ќе бидат пообилни во четврток, особено во западните и југозападните делови. Во среда и четврток ќе дува повремено засилен ветер од југоисточен правец.

Актуелно предупредување:

Од утре следува период на претежно облачно време, преку денот значително посвежо, со врнежи од дожд со променлив интензитет кои најпрвин ќе започнат во западните делови и преку ноќта кон четврток ќе се прошират во останатите делови. Врнежите ќе бидат пообилни во четврток, особено во западните и југозападните делови. Во среда и четврток ќе дува повремено засилен ветер од југоисточен правец.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote