in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 6 АПРИЛ

Времето денес:

Сончево со мала до умерена облачност и потопло. Ќе дува слаб до умерен, а попладне долж Повардарието повремено засилен ветер од јужен правец.

Утре на повеќе места ќе биде нестабилно со интензивен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Потоа до сабота времето ќе биде претежно сончево и значително потопло. Во недела повторно ќе има дестабилизација со силен северен ветер и локални врнежи, а температурата значително ќе се намали.

Денес, Среда 06.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +4° 62%
06-12 +5° 70%
12-18 +18° 34%
18-24 +13° 57%
Утре, Четврток 07.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 84%
06-12 +7° 93%
12-18 +12° 77%
18-24 +14° 72%
Петок 08.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 70%
06-12 +5° 83%
12-18 +16° 54%
18-24 +20° 65%
Сабота 09.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +8° 65%
06-12 +9° 68%
12-18 +21° 41%
18-24 +16° 44%
Недела 10.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 59%
06-12 +9° 69%
12-18 +9° 50%
18-24 +8° 39%
Понеделник 11.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +4° 47%
06-12 +7° 45%
12-18 +14° 33%
18-24 +10° 35%
Вторник 12.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +5° 52%
06-12 +6° 75%
12-18 +18° 35%
18-24 +12° 46%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote