in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 6 АВГУСТ

Времето денес:

Сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Попладне на места ќе има зголемување на облачноста. Ќе дува слаб до умерен, на места повремено засилен ветер од северен правец. УВ=8

Денес ќе се задржи сончево и многу топло време, попладне на места со зголемена облачност. Утре ќе дува засилен североисточен ветер што ќе предизвика благо опаѓање на дневната температура. Од утре во попладневните и вечерните часови ќе има развој на локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote