in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 6 ДЕКЕМВРИ

Времето денес:

Облачно со врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег. Пообилни врнежи ќе има попладне и во ноќните часови. На повеќе места ќе наврнат над 20 л/м2 воден талог. Преку денот ќе дува слаб до умерен, а особено во источните делови повремено засилен југоисточен ветер, кој во текот на ноќта ќе се промени во северен.

Денес, Понеделник 06.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +6° 98%
06-12 +6° 95%
12-18 +8° 93%
18-24 +6° 88%
Утре, Вторник 07.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +2° 64%
06-12 +3° 84%
12-18 +5° 74%
18-24 +3° 76%
Среда 08.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 -1° 59%
06-12 -1° 65%
12-18 +4° 51%
18-24 +1° 66%
Четврток 09.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 -1° 62%
18-24 -1° 70%
18-24 +8° 68%
18-24 +7° 87%
Петок 10.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +6° 93%
18-24 +5° 94%
18-24 +11° 72%
18-24 +5° 84%
Сабота 11.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +2° 76%
18-24 +1° 90%
18-24 +7° 94%
18-24 +7° 85%
Недела 12.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +6° 88%
18-24 +6° 87%
18-24 +8° 89%
18-24 +7° 81%

Временска најава:

Под влијание на влажен бран денес и утре времето ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег. Врнежите на места ќе бидат поројни и пообилни, а денес на повеќе места ќе наврнат над 20 л/м2 воден талог. Поради заладување проследено со засилен северен ветер врнежите утре ќе преминат во снег и на повисоките места, а до крајот на денот снег ќе има и на некои пониски места, особено во источните делови. Во среда и четврток претпладне ќе има стабилизација со разведрување и ниски утрински температури, а потоа повторно следува период на променливо време со повремен дожд.

Актуелно предупредување:

Под влијание на влажен бран денес и утре времето ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег. Врнежите на места ќе бидат поројни и пообилни, а денес на повеќе места ќе наврнат над 20 л/м2 воден талог. Поради заладување проследено со засилен северен ветер врнежите утре ќе преминат во снег и на повисоките места, а до крајот на денот снег ќе има и на некои пониски места, особено во источните делови.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote