in

ТаженТажен

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 6 ЈАНУАРИ

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Времето денес:

Сончево со мала до умерена облачност која во текот на денот ќе се зголемува, а по одделни котлини ќе има појава на магла. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Денес, Четврток 06.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 93%
06-12 91%
12-18 +10° 77%
18-24 +2° 88%
Утре, Петок 07.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +2° 93%
06-12 +2° 84%
12-18 +5° 77%
18-24 +5° 80%
Сабота 08.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +4° 95%
06-12 +1° 96%
12-18 +4° 94%
18-24 +4° 95%
Недела 09.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +3° 94%
18-24 +1° 93%
18-24 +6° 88%
18-24 +3° 92%
Понеделник 10.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +2° 94%
18-24 +2° 93%
18-24 +3° 80%
18-24 +2° 79%
Вторник 11.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +1° 74%
18-24 +1° 75%
18-24 +6° 72%
18-24 +3° 73%
Среда 12.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +2° 70%
18-24 +1° 74%
18-24 +5° 57%
18-24 -1° 78%

Временска најава:

Од утре следува период на променливо облачно време со повремени локални врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Дневните температури значително ќе опаднат.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote