in

Временска прогноза за 6 јануари

Времето денес:

Променливо облачно. Во западните делови со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Пообилни врнежи ќе има во западните делови, особено во текот на ноќта, каде повремено и на некои повисоки места ќе преминуваат во снег. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од јужен правец.

времепрогноза°Cвлажност
00-06+4°84%
06-12+5°83%
12-18+10°71%
18-24+8°92%

Временска најава:

Во следните денови ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, на места пообилни. На планините врнежите ќе бидат од снег и ќе се зголеми снежната покривка, а повремено врнежи од снег ќе има и на некои повисоки места.

Актуелни предупредувања:

Нема

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote