in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 6 ЈУЛИ

Времето денес:

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Во попладневните и вечерните часови ќе има развој на нестабилна облачност со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, наместа со услови за појава на невреме. УВ=8

Денес на повеќе места ќе биде нестабилно, локално во форма на невреме, а во северните делови ќе има пад на температурата за околу 3 степени. Под влијание на нов влажен бран во петок и сабота ќе биде нестабилно, на повеќе места со обилни врнежи од дожд, значителен пад на температурата, локално во форма на невреме со силни електрични празнења, град и засилен ветер.

 

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote