in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 6 ЈУНИ

Времето денес:

Претпладне сончево со мала до умерена облачност. Од пладневните часови облачноста ќе се зголеми и на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд проследен со појава на грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме. УВ=7

Во текот на оваа работна седмица ќе преовладува променливо време, на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен пороен дожд (за кратко време поголема количина наврнат воден талог), силни електрични празнења, силен ветер (над 70 км/час) и појава на град.
И во Скопската Котлина ќе има честа појава на нестабилност, а повремено ќе има услови да биде и во форма на невреме. Дневните температури ќе бидат во опаѓање.

Денес, Понеделник 06.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 56%
06-12 +23° 51%
12-18 +28° 61%
18-24 +23° 63%
Утре, Вторник 07.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 77%
06-12 +17° 88%
12-18 +27° 55%
18-24 +29° 49%
Среда 08.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 82%
06-12 +17° 82%
12-18 +25° 57%
18-24 +25° 75%
Четврток 09.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 90%
06-12 +19° 88%
12-18 +26° 69%
18-24 +21° 81%
Петок 10.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 89%
06-12 +18° 86%
12-18 +24° 60%
18-24 +21° 76%
Сабота 11.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 94%
06-12 +20° 79%
12-18 +28° 49%
18-24 +24° 70%
Недела 12.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 89%
06-12 +21° 80%
12-18 +29° 54%
18-24 +25° 71%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote