in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 6 МАЈ

Времето денес:

 

Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

 

 

 

Денес, Четврток 06.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 66%
06-12 +14° 66%
12-18 +24° 34%
18-24 +20° 41%

 

 

Временска најава:

 

Следува период на стабилно и суво време. Во сабота ќе дува умерен до засилен северен ветер, кој во деновите од викендот ќе предизвика намалување на температурата за неколку степени.

 

Актуелно предупредување:

 

Нема

 

 

 

 

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote