in

СлаткоСлатко

Временска прогноза за 6 март

 

Времето денес:

Променливо облачно, од наутро во западните, а потоа и во северните делови ќе има повремен локален дожд, а на планините снег. Ќе дува умерен до засилен северен ветер (понекаде со брзина од над 70 км/час). Ветерот ќе биде најизразен долж пошироко Повардарие и на повисоките места.

време прогноза °C влажност
00-06   +3° 68%
06-12   +5° 78%
12-18   +10° 52%
18-24   +5° 55%

 

Временска најава:

Денес ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, а на планините со локален снег особено во западните и северните делови. Од претпладне ќе дува засилен северен ветер, особено вдолж Повардарието и на повисоките места каде повремено ќе достигнува брзина над 70 км/час. Во недела ќе се задржи променливо облачно и постудено со услови за слаби локални врнежи на југозапад. Дневните температури ќе останат пониски во недела, а утринските температури на повеќе места ќе бидат негативни. Во понеделник температурите малку ќе се покачат, а потоа следи посвежо време со нови врнежи.

 

Актуелно предупредување:

Поради продор на постудена воздушна маса од север денес ќе биде променливо облачно со засилен северен ветер, особено изразен долж пошироко Повардарие и на повисоките места, каде повремено ќе надминува 70 км/час. Во западните делови и потоа и северните ќе има повремен локален дожд, а на планините снег уште од претпладневните часови. Дневните температури значително ќе опаднат. Слаби локални врнежи од дожд ќе има и на југозапад во недела.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote