in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 6 ОКТОМВРИ

Времето денес:

Променливо облачно со сончеви периоди и постудено. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од југоисточен правец. Кон крајот на денот и во текот на ноќта во западните делови ќе има врнежи од дожд.

Денес, Среда 06.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 94%
06-12 +11° 91%
12-18 +21° 58%
18-24 +16° 80%
Утре, Четврток 07.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 88%
06-12 +12° 81%
12-18 +13° 89%
18-24 +14° 87%
Петок 08.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 91%
06-12 +10° 89%
12-18 +13° 87%
18-24 +14° 93%
Сабота 09.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 88%
06-12 +9° 88%
12-18 +13° 75%
18-24 +12° 84%
Недела 10.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 91%
06-12 +10° 92%
12-18 +14° 77%
18-24 +13° 87%
Понеделник 11.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 92%
06-12 +11° 92%
12-18 +15° 89%
18-24 +14° 84%
Вторник 12.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 97%
06-12 +11° 98%
12-18 +17° 80%
18-24 +13° 85%

Временска најава:

Од утре следува период на претежно облачно време, преку денот значително посвежо со врнежи од дожд со променлив интензитет. На места врнежите повремено ќе бидат пообилни со пороен карактер кога локално ќе наврнат и над 30 л/м2 за 24 часа, а ќе бидат проследени со повремено засилен ветер. Дневните температури насекаде ќе опаднат од 10 до 12 степени.

Актуелно предупредување:

Под влијание на влажна воздушна маса од утре следува период на претежно облачно време, преку денот значително посвежо, со врнежи од дожд со променлив интензитет. На места врнежите повремено ќе бидат пообилни со пороен карактер кога локално ќе наврнат и над 30 л/м2 за 24 часа, а ќе бидат проследени со повремено засилен ветер. Дневните температури насекаде ќе опаднат од 10 до 12 степени.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote