in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 6 СЕПТЕМВРИ

Времето денес:

Променливо облачно со сончеви периоди. Претежно во југозападните делови ќе има појава на локален дожд со ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен, а во североисточните делови краткотрајно засилен североисточен ветер. УВ=6

Денес, Понеделник 06.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 65%
06-12 +17° 68%
12-18 +24° 38%
18-24 +21° 51%
Утре, Вторник 07.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 43%
06-12 +13° 75%
12-18 +23° 34%
18-24 +24° 31%
Среда 08.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 67%
06-12 +13° 54%
12-18 +21° 42%
18-24 +23° 37%
Четврток 09.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 68%
06-12 +16° 58%
12-18 +24° 36%
18-24 +21° 44%
Петок 10.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 66%
06-12 +16° 59%
12-18 +26° 33%
18-24 +22° 56%
Сабота 11.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 79%
06-12 +15° 61%
12-18 +26° 34%
18-24 +22° 40%
Недела 12.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 77%
06-12 +15° 66%
12-18 +26° 26%
18-24 +21° 29%

Временска најава:

Денес ќе има повремен локален дожд со ретки грмежи претежно во југозападните делови. Во деновите потоа ќе биде релативно постабилно и малку до умерено облачно. Од утре ќе дува и слаб до умерен, а на места краткотрајно засилен ветер најчесто од североисточен правец. Во среда температурите ќе бидат за неколку степени пониски, а потоа во ноќта кон четврток ќе има зголемена облачност и појава на локален дожд.

Актуелно предупредување:

Денес преку денот ќе има повремен пороен дожд особено во појужните делови каде што понекаде врнежите ќе бидат ќе бидат пообилни и проследени со грмежи и засилен ветер.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote