in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 7 АПРИЛ

Времето денес:

Променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има услови за појава на невреме.

Денес на повеќе места ќе биде нестабилно со интензивен пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а локално ќе има услови за појава на невреме.
Потоа во следните два дена времето ќе биде претежно сончево и значително потопло.
Во недела под влијание на постудена воздушна маса, ќе има нови врнежи од дожд, а на планините од снег. Ќе дува засилен, повремено силен северен ветер и ќе има намалување на температурите.

Денес, Четврток 07.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +8° 74%
06-12 +9° 83%
12-18 +15° 62%
18-24 +12° 90%
Утре, Петок 08.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 76%
06-12 +5° 89%
12-18 +17° 52%
18-24 +20° 45%
Сабота 09.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 68%
06-12 +6° 68%
12-18 +19° 48%
18-24 +22° 36%
Недела 10.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 70%
06-12 +10° 61%
12-18 +9° 67%
18-24 +8° 47%
Понеделник 11.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +4° 41%
06-12 +5° 46%
12-18 +13° 27%
18-24 +9° 34%
Вторник 12.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +1° 68%
06-12 +3° 53%
12-18 +16° 30%
18-24 +12° 31%
Среда 13.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +5° 63%
06-12 +6° 77%
12-18 +18° 43%
18-24 +13° 57%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote