in

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 7 АПРИЛ

ВРЕМЕТО ДЕНЕС:

Претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд, во северните делови значително постудено. Повеќе врнежи ќе има во западните делови каде на планините ќе врне снег. Кон крајот на денот во југозападните делови врнежите ќе преминуват во снег и на пониските места. Вдолж Повардарието ќе дува засилен северозападен, а во западните делови засилен западен ветер.

времепрогноза°Cвлажност
00-06+7°70%
06-12+3°79%
12-18+8°57%
18-24+6°66%

ВРЕМЕНСКА НАЈАВА:


Од утре ќе настапи стабилизација на времето со ниски утрински температури, кои на повеќе места ќе бидат негативни, а дневните ќе бидат во пораст.

АКТУЕЛНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ:

Нема

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote