in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 7 АВГУСТ

Времето денес:

Сончево и топло со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. УВ=9

Денес, Сабота 07.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 59%
06-12 +21° 49%
12-18 +31° 22%
18-24 +27° 25%
Утре, Недела 08.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +24° 37%
06-12 +17° 37%
12-18 +31° 22%
18-24 +35° 20%
Понеделник 09.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +25° 48%
06-12 +20° 52%
12-18 +33° 26%
18-24 +36° 19%
Вторник 10.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +24° 53%
06-12 +25° 41%
12-18 +36° 18%
18-24 +30° 27%
Среда 11.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +24° 57%
06-12 +25° 42%
12-18 +35° 26%
18-24 +27° 36%
Четврток 12.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +23° 61%
06-12 +24° 52%
12-18 +33° 25%
18-24 +26° 34%
Петок 13.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 51%
06-12 +23° 54%
12-18 +33° 20%
18-24 +28° 24%

 

Временска најава:

Следува период на стабилно, сончево и топло време. Особено топло ќе биде во понеделник и вторник кога максималната температура повторно ќе го достигне 40-тиот степен.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote