in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 7 ДЕКЕМВРИ

Времето денес:

Облачно и постудено со врнежи од дожд, а на планините и повисоките места од снег каде ќе се формира нова снежна покривка. Услови за слаб снег ќе има и на некои пониски места во северните и источните делови. Ќе дува засилен северен ветер.

Денес, Вторник 07.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +3° 95%
06-12 +5° 80%
12-18 +5° 64%
18-24 +3° 62%
Утре, Среда 08.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 -1° 57%
06-12 +1° 75%
12-18 +5° 52%
18-24 +2° 63%
Четврток 09.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +6° 90%
06-12 69%
12-18 +7° 71%
18-24 +6° 94%
Петок 10.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +6° 89%
18-24 +6° 94%
18-24 +10° 68%
18-24 +4° 70%
Сабота 11.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +3° 77%
18-24 +6° 96%
18-24 +7° 96%
18-24 +7° 95%
Недела 12.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +7° 93%
18-24 +7° 92%
18-24 +11° 72%
18-24 +6° 82%
Понеделник 13.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +5° 80%
18-24 +4° 76%
18-24 +5° 73%
18-24 +4° 75%

 

Временска најава:

Денес ќе има врнежи од дожд, а на повисоките места и на планините од снег, каде ќе се формира нова снежна покривка. Услови за слаб снег во текот на денот ќе има и на некои пониски места во северните и источните делови. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Утре и во четврток претпладне ќе има преодно стабилизирање со ниски утрински температури, кои насекаде ќе бидат под нулата. Потоа следува период на променливо облачно време со повремени врнежи со променлив интензитет.

Актуелно предупредување:

Денес ќе има врнежи од дожд, а на повисоките места и на планините од снег, каде ќе се формира нова снежна покривка. Услови за слаб снег во текот на денот ќе има и на некои пониски места во северните и источните делови. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote