in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 7 ДЕКЕМВРИ

Времето денес:

 

Претпладне на места со појава на магла и ниска облачност. Во текот на денот променливо облачно со слаб до умерен ветер од јужен правец.

Во Скопје, Претпладне со слаба магла и ниска облачност. Во текот на денот променливо облачно со слаб ветер од југоисточен правец.

 

Продолжува периодот на променливо облачно време, наутро на места со појава на магла и ниска облачност. Ќе дува претежно јужен ветер, а утринските температури насекаде ќе се задржат позитивни. Под влијание на влажен бран, за време на викендот ќе има врнежи од дожд, кои на места повремено ќе бидат пообилни, особено во недела.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote