in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 7 ФЕВРУАРИ

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Времето денес:

Претежно облачно, попладне со врнежи од дожд, а на планините од снег. Кон крајот на денот и во текот на ноќта кон вторник врнежите ќе преминуваат во снег и во некои од пониските места. Врнежите ќе бидат пообилни во западните делови, каде ќе се формира нова снежна покривка. Ќе дува умерен до засилен ветер од југозападен правец, особено во западните делови, кој кон крајот на денот ќе се промени во северозападен и ќе засилува вдолж Повардарието.

Денес, Понеделник 07.02.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +2° 67%
06-12 -1° 91%
12-18 +7° 71%
18-24 +4° 89%
Вторник 08.02.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -2° 66%
06-12 58%
12-18 +4° 42%
18-24 +2° 53%
Среда 09.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -2° 65%
18-24 -1° 76%
18-24 +7° 60%
18-24 +3° 88%
Четврток 10.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -2° 79%
18-24 -4° 69%
18-24 +9° 65%
18-24 +5° 65%
Петок 11.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 82%
18-24 -3° 86%
18-24 +9° 70%
18-24 +6° 72%
Сабота 12.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +2° 63%
18-24 76%
18-24 +9° 62%
18-24 +6° 69%

Временска најава:

Под влијание на влажен бран утре времето ќе биде облачно, попладне со врнежи од дожд, а на планините од снег. Кон крајот на денот и во текот на ноќта кон вторник врнежите ќе преминуваат во снег и во некои од пониските места. Врнежите ќе бидат пообилни во западните делови, каде ќе се формира нова снежна покривка. Во вторник ќе дува силен северен ветер, температурата ќе се намали, а претежно во планинските подрачја ќе провејува слаб снег. Потоа во следните денови времето ќе биде стабилно со пораст на дневната температура.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote