in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 7 ФЕВРУАРИ

Времето денес:

 

Наутро многу студено, преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер од северен правец.

Следува период на стабилно и студено време, особено наутро кога минималните температури на места ќе се спуштаат и под -10 степени. Дневните температури ќе бидат во постепен пораст.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote