in

Временска прогноза за 7 февруари

Времето денес:

Умерено до значително облачно со повеќе сончеви период во северните делови. Претпладне понекаде во котлините ќе има услови за појава на магла. Ќе дува умерен, а попладне особено долж Повардарието повремено засилен јужен ветер. Кон крајот на денот во западните делови ќе започнат врнежи од дожд кои ќе продолжат преку ноќта.

времепрогноза°Cвлажност
00-06+3°67%
06-12+3°74%
12-18+12°71%
18-24+8°88%

Временска најава:

Од вечерните часови во западните делови ќе започнат врнежи од дожд кои утре ќе се прошират насекаде, понекаде во планинските региони и особено на југоистокот ќе има услови за појава на грмежи и наместа особено на запад врнежите ќе бидат поројни. Ќе дува умерен до силен јужен ветер. Врнежи од дожд ќе има и во вторник попладне и ќе бидат пообилни на западот (над 20 л/24часа), а јужниот ветер долж Повардарието ќе дува и со брзина поголема од 60 км/ч. Дневните температури до среда ќе бидат над просекот за овој период од годината, а утринските ќе бидат позитивни.

Актуелно предупредување:

Од вечерните часови во западните делови ќе започнат врнежи од дожд кои утре ќе се прошират насекаде, понекаде во планинските региони и особено на југоистокот ќе има услови за појава на грмежи и наместа особено на запад врнежите ќе бидат поројни. Ќе дува умерен до силен јужен ветер. Врнежи од дожд ќе има и во вторник попладне и ќе бидат пообилни на западот (над 20 л/24часа), а јужниот ветер долж Повардарието ќе дува и со брзина поголема од 60 км/ч.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote