in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 7 ЈАНУАРИ

Времето денес:

Претежно облачно и постудено. Кон крајот на денот и во текот на ноќта со локален дожд, на планините снег. Ќе дува слаб до умерен, а претпладне вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Денес, Петок 07.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +2° 84%
06-12 +3° 79%
12-18 +7° 71%
18-24 +4° 80%
Утре, Сабота 08.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +5° 99%
06-12 +3° 97%
12-18 +7° 94%
18-24 +6° 99%
Недела 09.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +5° 92%
06-12 +4° 97%
12-18 +9° 92%
18-24 +7° 94%
Понеделник 10.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +5° 95%
18-24 +4° 90%
18-24 +7° 78%
18-24 +4° 86%
Вторник 11.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +3° 84%
18-24 +2° 78%
18-24 +8° 70%
18-24 +4° 77%
Среда 12.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +3° 78%
18-24 +1° 66%
18-24 +6° 47%
18-24 -1° 59%
Четврток 13.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -1° 70%
18-24 -2° 76%
18-24 +3° 40%
18-24 -1° 64%

Временска најава:

Во следните денови ќе преовладува облачно време со повремени локални врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Повеќе врнежи се очекуваат во понеделник. Дневната температура значително ќе се намали.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote