in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 7 ЈУЛИ

Времето денес:

 

Претежно сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од северен правец. УВ=9

Денес, Среда 07.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 70%
06-12 +23° 48%
12-18 +34° 23%
18-24 +30° 34%
Утре, Четврток 08.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +23° 53%
06-12 +20° 60%
12-18 +34° 27%
18-24 +36° 20%
Петок 09.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +23° 60%
06-12 +20° 71%
12-18 +33° 32%
18-24 +33° 25%
Сабота 10.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +23° 69%
06-12 +25° 58%
12-18 +34° 33%
18-24 +22° 50%
Недела 11.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 75%
06-12 +24° 57%
12-18 +33° 32%
18-24 +21° 35%
Понеделник 12.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 54%
06-12 +23° 44%
12-18 +32° 21%
18-24 +26° 22%
Вторник 13.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 49%
06-12 +25° 48%
12-18 +34° 21%
18-24 +29° 24%

 

Временска најава:

Утре времето ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен североисточен ветер. Во петок и за време на викендот во попладневните часови ќе има локална појава на нестабилност проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

 

Актуелно предупредување:

Денес и утре времето ќе биде сончево и многу топло, во југоисточните делови со максимална температура околу 40 степени.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote