in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 7 ЈУНИ

Времето денес:

 

Променливо облачно, уште од претпладневните часови нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Ќе има услови за локална појава на невреме со пообилен дожд за кратко време, почести електрични празнења и услови за појава на град. УВ=6

 

Денес, Понеделник 07.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 79%
06-12 +18° 89%
12-18 +25° 69%
18-24 +19° 82%
Утре, Вторник 08.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 80%
06-12 +15° 91%
12-18 +24° 55%
18-24 +24° 42%
Среда 09.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 76%
06-12 +13° 80%
12-18 +26° 43%
18-24 +23° 42%
Четврток 10.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 81%
06-12 +19° 55%
12-18 +26° 32%
18-24 +21° 66%
Петок 11.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 84%
06-12 +19° 61%
12-18 +26° 34%
18-24 +21° 51%
Сабота 12.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 77%
06-12 +19° 56%
12-18 +28° 35%
18-24 +23° 53%
Недела 13.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 91%
06-12 +20° 68%
12-18 +28° 33%
18-24 +24° 48%

 

Временска најава:

 

Во текот на оваа седмица ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди. На повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во попладневните часови. Локално во одделни денови процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, почести електрични празнења и појава на град. Температурата нема значително да се менува.

 

Актуелно предупредување:

 

Денес ќе преовладува променливо облачно и нестабилно време, уште од претпладневните часови со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, почести електрични празнења и услови за појава на град. И во следните денови се очекува локално процесите да бидат поинтензивни во форма на невреме.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote