in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 7 ЈУНИ

Времето денес:

Сончево со мала до умерена облачност. Од пладневните часови ќе има развој на нестабилна облачност проследена со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, претежно во западните и јужните делови. УВ=7

Во текот на оваа седмица ќе преовладува променливо облачно и нестабилно време, на повеќе места со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен пороен дожд (за кратко време поголема количина воден талог), силни електрични празнења, засилен ветер и појава на град. Дневната температура до петок ќе биде во опаѓање.
И во Скопската Котлина ќе биде нестабилно (освен утре), со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, повремено во форма на невреме.

Денес, Вторник 07.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 88%
06-12 +20° 68%
12-18 +29° 40%
18-24 +25° 65%
Утре, Среда 08.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 94%
06-12 +18° 87%
12-18 +26° 54%
18-24 +23° 65%
Четврток 09.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 87%
06-12 +17° 90%
12-18 +25° 65%
18-24 +23° 66%
Петок 10.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 91%
06-12 +18° 90%
12-18 +23° 74%
18-24 +18° 91%
Сабота 11.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 88%
06-12 +18° 81%
12-18 +22° 61%
18-24 +19° 71%
Недела 12.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 80%
06-12 +20° 74%
12-18 +26° 56%
18-24 +21° 84%
Понеделник 13.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 87%
06-12 +21° 92%
12-18 +26° 51%
18-24 +21° 79%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote