in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 7 МАРТ

Времето денес:

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд и снег, слаби во централните делови од земјата и на југоистокот претежно од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен до северозападен правец.

Во Скопје максималната дневна температура ќе достигне до 6 Целзиусови степени, Маврово 2, Охрид 5, Битола 7, Крива Паланка и Берово 3, Кавадарци 9, Дојран 10.

И утре времето ќе биде променливо облачно и студено, главно во западните делови и на крајниот југоисток со врнежи претежно од снег. Ќе дува умерен, вдолж Поварадрието повремено засилен ветер од северен правец. Дневните температури ќе се движат од – 1 до 7 степени.

Денес, Понеделник 07.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +3° 97%
06-12 +3° 89%
12-18 +6° 71%
18-24 +2° 71%
Утре, Вторник 08.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +1° 63%
06-12 +1° 84%
12-18 +5° 49%
18-24 +2° 50%
Среда 09.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 64%
06-12 -3° 75%
12-18 +4° 44%
18-24 48%
Четврток 10.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -1° 67%
18-24 -1° 73%
18-24 +4° 50%
18-24 +1° 67%
Петок 11.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -1° 80%
18-24 -2° 66%
18-24 +3° 45%
18-24 -1° 40%
Сабота 12.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -4° 76%
18-24 -6° 58%
18-24 +2° 33%
18-24 -1° 44%
Недела 13.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -3° 75%
18-24 -5° 64%
18-24 +2° 25%
18-24 31%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote