in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 7 ОКТОМВРИ

Времето денес:

Облачно и студено со врнежи од дожд. Врнежите повремено ќе бидат обилни, со пороен карактер и засилен југоисточен ветер, особено во западните делови каде на повеќе места ќе наврнат и над 30 л/м2 дожд.

Денес, Четврток 07.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +13° 87%
06-12 +12° 89%
12-18 +13° 89%
18-24 +13° 90%
Утре, Петок 08.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 90%
06-12 +10° 89%
12-18 +13° 87%
18-24 +14° 93%
Сабота 09.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 93%
06-12 +10° 91%
12-18 +12° 87%
18-24 +12° 91%
Недела 10.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 93%
06-12 +10° 98%
12-18 +13° 87%
18-24 +12° 94%
Понеделник 11.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 94%
06-12 +10° 88%
12-18 +14° 70%
18-24 +12° 75%
Вторник 12.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 85%
06-12 +8° 81%
12-18 +13° 59%
18-24 +11° 66%
Среда 13.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +8° 73%
06-12 +8° 83%
12-18 +14° 75%
18-24 +12° 84%

Временска најава:

Под влијание на влажна воздушна маса во следните денови времето ќе биде облачно и студено со врнежи од дожд со променлив интензитет.

Актуелно предупредување:

Под влијание на влажна воздушна маса во следните денови времето ќе биде облачно и студено со врнежи од дожд. Денес врнежите повремено ќе бидат пообилни, со пороен карактер и засилен ветер, особено во западните делови каде на повеќе места ќе наврнат и над 30 л/м2 дожд. Дневната температура значително ќе се намали.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote