in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 8 АПРИЛ

Времето денес:

Сончево и потопло со мала локална облачност. Ќе дува умерен ветер од југозападен правец.

Уште утре ќе биде претежно сончево и потопло. Под влијание на постудена воздушна маса од утре вечер ќе се зголеми облачноста. Во недела преку денот ќе започнат врнежи од дожд, повремено поројни проследени со засилен северен ветер и појава на грмежи, а температурите ќе бидат пониски за 6 до 9 степени во однос на сабота.

Денес, Петок 08.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +7° 83%
06-12 +8° 83%
12-18 +19° 44%
18-24 +15° 55%
Утре, Сабота 09.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 63%
06-12 +7° 70%
12-18 +19° 46%
18-24 +21° 35%
Недела 10.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +6° 51%
06-12 +9° 72%
12-18 +11° 59%
18-24 +10° 42%
Понеделник 11.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +5° 56%
06-12 +7° 41%
12-18 +14° 24%
18-24 +9° 40%
Вторник 12.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +3° 49%
06-12 +4° 48%
12-18 +16° 30%
18-24 +12° 38%
Среда 13.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +6° 53%
06-12 +8° 58%
12-18 +19° 34%
18-24 +13° 50%
Четврток 14.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +8° 71%
06-12 +8° 75%
12-18 +20° 36%
18-24 +14° 47%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote