in

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 8 АПРИЛ

ВРЕМЕТО ДЕНЕС:

Претпладне променливо облачно, во југозападните делови ќе има слаби врнежи од снег. Во текот на денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, поизразен вдолж Повардарието.

времепрогноза°Cвлажност
00-06+3°67%
06-12+3°54%
12-18+9°29%
18-24+4°27%

ВРЕМЕНСКА НАЈАВА:

Денеска претпладне на места во југозападните делови се уште ќе има слаби врнежи од снег, а во текот на денот облачноста ќе се намали и ќе дува засилен ветер од северозападен правец. Потоа следува период на стабилно време со пораст на дневните температури. Утринските до недела на повеќе места ќе бидат негативни и под просекот за овој период од годината.

АКТУЕЛНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ:

Утринските температури до недела на повеќе места ќе бидат негативни и под просекот за овој период од годината.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote