in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 8 ДЕКЕМВРИ

Времето денес:

Наутро студено, а преку денот претежно сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Денес, Среда 08.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +2° 73%
06-12 +1° 72%
12-18 +5° 63%
18-24 72%
Утре, Четврток 09.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +6° 93%
06-12 -1° 75%
12-18 +5° 74%
18-24 +7° 89%
Петок 10.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +1° 80%
06-12 +4° 90%
12-18 +8° 77%
18-24 +5° 88%
Сабота 11.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +4° 78%
18-24 +3° 99%
18-24 +5° 90%
18-24 +4° 94%
Недела 12.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +5° 97%
18-24 +4° 94%
18-24 +6° 63%
18-24 +3° 78%
Понеделник 13.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +3° 88%
18-24 +2° 96%
18-24 +4° 79%
18-24 +2° 85%
Вторник 14.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +2° 82%
18-24 +2° 86%
18-24 +2° 100%
18-24 +2° 88%

Временска најава:

Утре претпладне ќе биде претежно сончево со ниски утрински температури, кои насекаде ќе бидат под нулата. Потоа следува период на променливо облачно време со повремени врнежи, кои во сабота се очекува да бидат пообилни.

Актуелно предупредување:

Денес и утре наутро ќе биде доста студено со утрински температури насекаде под нулата. Пообилни врнежи од дожд ќе има во сабота кога ќе биде и облачно. Од овие врнежи само на повисоките планини ќе има снег и дополнитѕелна снежна покривка.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote