in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 8 ФЕВРУАРИ

Времето денес:

Променливо облачно и постудено. Претежно во планинските подрачја ќе провејува слаб снег. Ќе дува засилен,, повремено силен ветер од северен правец (на места над 70км/час), особено вдолж Повардарието и во источните делови.

Денес, Вторник 08.02.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +1° 62%
06-12 +2° 57%
12-18 +6° 40%
18-24 +2° 57%
Утре, Среда 09.02.2022
време прогноза °C влажност
00-06 81%
06-12 +1° 66%
12-18 +8° 55%
18-24 +5° 82%
Четврток 10.02.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +1° 76%
06-12 -2° 73%
12-18 +8° 65%
18-24 +7° 67%
Петок 11.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 79%
18-24 -1° 87%
18-24 +10° 66%
18-24 +7° 74%
Сабота 12.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +1° 68%
18-24 +1° 63%
18-24 +10° 55%
18-24 +5° 79%
Недела 13.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +4° 78%
18-24 +4° 87%
18-24 +8° 72%
18-24 +6° 88%
Понеделник 14.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +5° 94%
18-24 +5° 93%
18-24 +9° 76%
18-24 +7° 79%

Временска најава:

Денеска ќе дува засилен, повремено силен северен ветер (локално над 70км/час), а претежно во планинските подрачја ќе провејува слаб снег. Дневната температурата ќе опадне за 3 до 5 степени. Потоа во следните денови времето ќе биде стабилно со пораст на дневната температура.

Актуелно предупредување:

Денеска ќе дува засилен, повремено силен северен ветер (локално над 70км/час), а претежно во планинските подрачја ќе провејува слаб снег. Температурата ќе опадне за 3 до 5 степени.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote