in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 8 ЈАНУАРИ

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Времето денес:

Претежно облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Денес, Сабота 08.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +2° 93%
06-12 +2° 96%
12-18 +7° 92%
18-24 +4° 97%
Утре, Недела 09.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +5° 93%
06-12 +4° 98%
12-18 +8° 95%
18-24 +6° 94%
Понеделник 10.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +4° 89%
06-12 +5° 89%
12-18 +5° 85%
18-24 +4° 89%
Вторник 11.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +4° 89%
18-24 +4° 88%
18-24 +8° 70%
18-24 +5° 71%
Среда 12.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +3° 56%
18-24 63%
18-24 +6° 51%
18-24 -1° 71%
Четврток 13.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -2° 84%
18-24 -3° 67%
18-24 +2° 37%
18-24 -3° 69%
Петок 14.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -5° 49%
18-24 -6° 41%
18-24 +4° 29%
18-24 -2° 60%

Временска најава:

Продолжува периодот на променливо облачно време со повремени локални врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Повеќе врнежи се очекуваат во понеделник, кога ќе дува умерен, а во вторник и среда засилен ветер од северен правец. Утре и во недела по одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote