in

Временска прогноза за 8 јануари

Времето денеска:

Претежно облачно со врнежи од дожд, пообилни во западните делови, каде локално ќе наврнат и над 20 л/м2. На повисоките планини на северозапад врнежите ќе бидат од снег. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од јужен правец.

времепрогноза°Cвлажност
00-06+6°95%
06-12+7°100%
12-18+11°87%
18-24+8°90%

Временска најава:

Во следните денови ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд. Врнежите повремено ќе бидат поројни и најобилни во западните делови, каде на планините ќе врне снег и значително ќе се зголеми снежната покривка, особено во северозападните делови. Врнежите повремено ќе преминуваат во снег и на некои повисоки места особено на северот од вечерните часови во сабота и преку ноќта кон недела.

Актуелно предупредување:


Врнежите до понеделник повремено ќе бидат поројни и најобилни во западните делови, каде на планините ќе врне снег и значително ќе се зголеми снежната покривка, особено во северозападните делови. Дневните количества воден талог во вие делови најчесто ќе бидат над 20 л/м2. Врнежите повремено ќе преминуваат во снег и на некои повисоки места особено на северот од вечерните часови во сабота и преку ноќта кон недела.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote