in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 8 ЈУНИ

Времето денес:

Прoменливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со интензивен пороен дожд и појава на град. УВ=7

До петок ќе преовладува променливо облачно и нестабилно време, на повеќе места со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен пороен дожд (за кратко време поголема количина воден талог), силни електрични празнења, засилен ветер и појава на град. Дневната температура ќе биде во опаѓање. И во Скопската Котлина ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, повремено во форма на невреме. Постепено стабилизирање на времето ќе има од сабота.

Денес, Среда 08.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 82%
06-12 +20° 75%
12-18 +27° 56%
18-24 +19° 85%
Утре, Четврток 09.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 92%
06-12 +16° 90%
12-18 +24° 61%
18-24 +22° 78%
Петок 10.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 93%
06-12 +16° 96%
12-18 +22° 77%
18-24 +21° 78%
Сабота 11.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 91%
06-12 +19° 82%
12-18 +24° 58%
18-24 +21° 70%
Недела 12.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 80%
06-12 +20° 73%
12-18 +26° 57%
18-24 +21° 77%
Понеделник 13.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 86%
06-12 +20° 75%
12-18 +27° 51%
18-24 +23° 76%
Вторник 14.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 92%
06-12 +20° 84%
12-18 +28° 49%
18-24 +23° 63%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote