in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 8 ЈУНИ

Времето денес:

 

Променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, почести електрични празнења и услови за појава на град. УВ=7

 

Денес, Вторник 08.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 90%
06-12 +18° 78%
12-18 +26° 51%
18-24 +21° 49%
Утре, Среда 09.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 86%
06-12 +13° 81%
12-18 +25° 43%
18-24 +25° 49%
Четврток 10.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 69%
06-12 +14° 82%
12-18 +25° 36%
18-24 +23° 42%
Петок 11.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 75%
06-12 +19° 62%
12-18 +24° 55%
18-24 +19° 52%
Сабота 12.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 86%
06-12 +18° 59%
12-18 +25° 39%
18-24 +20° 50%
Недела 13.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 84%
06-12 +20° 59%
12-18 +26° 34%
18-24 +21° 38%
Понеделник 14.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 80%
06-12 +19° 54%
12-18 +25° 30%
18-24 +21° 50%

 

Временска најава:

 

Во текот на оваа седмица ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди. На повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во попладневните часови. Локално во одделни денови процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, почести електрични празнења и појава на град. Температурата нема значително да се менува.

 

Актуелно предупредување:

 

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote