in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 8 МАРТ

Времето денес:

Променливо облачно и студено со локални врнежи претежно од снег. Ќе дува умерен, а вдолж Поварадрието повремено засилен ветер од северен правец.

Во следните денови ќе се задржи променливо облачно и студено време со повремени локални врнежи претежно од снег. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен северен ветер. Температурите ќе бидат значително под просекот за овој период од годината.

Денес, Вторник 08.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +1° 74%
06-12 +2° 68%
12-18 +5° 42%
18-24 +1° 55%
Утре, Среда 09.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -1° 77%
06-12 -2° 70%
12-18 +4° 43%
18-24 +1° 54%
Четврток 10.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -1° 52%
06-12 -2° 66%
12-18 +5° 44%
18-24 +1° 49%
Петок 11.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -1° 53%
18-24 -1° 52%
18-24 +3° 37%
18-24 -1° 49%
Сабота 12.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -3° 62%
18-24 -4° 58%
18-24 +2° 32%
18-24 40%
Недела 13.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -2° 64%
18-24 -2° 63%
18-24 +4° 33%
18-24 56%
Понеделник 14.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -4° 53%
18-24 -4° 45%
18-24 +4° 25%
18-24 +1° 45%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote