in

Временска прогноза за 8 март

Времето денес:

Претпладне сончево со мала до умерена облачност, а по одделни котлини со значителна ниска облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми и на места ќе има услови за слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец.

времепрогноза°Cвлажност
00-06+1°69%
06-12+2°88%
12-18+13°57%
18-24+9°87%

Временска најава:

Утре и во среда ќе преовладува променливо облачно време со повремени локални врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места со повремен снег. Пообилни врнежи се очекуваат во северните делови од земјата. Потоа следува период на стабилно и потопло време.

Актуелно предупредување:

Нема

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote