in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 8 ОКТОМВРИ

Времето денес:

Облачно и студено со повремени врнежи од дожд, на места пообилни. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од североисточен правец.

Денес, Петок 08.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 89%
06-12 +11° 88%
12-18 +13° 86%
18-24 +12° 93%
Утре, Сабота 09.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 91%
06-12 +10° 92%
12-18 +10° 81%
18-24 +11° 89%
Недела 10.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 94%
06-12 +10° 94%
12-18 +12° 84%
18-24 +12° 88%
Понеделник 11.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +13° 94%
06-12 +12° 93%
12-18 +13° 88%
18-24 +13° 75%
Вторник 12.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 85%
06-12 +11° 78%
12-18 +12° 61%
18-24 +11° 67%
Среда 13.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 76%
06-12 +10° 71%
12-18 +13° 60%
18-24 +10° 81%
Четврток 14.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +8° 84%
06-12 +7° 87%
12-18 +11° 84%
18-24 +9° 82%

Временска најава:

Под влијание на влажна воздушна маса и во следните денови ќе се задржи облачно и студено време со врнежи од дожд. Врнежите повремено ќе бидат пообилни, со пороен карактер и засилен ветер.

Актуелно предупредување:

Под влијание на влажна воздушна маса и во следните денови ќе се задржи облачно и студено време со врнежи од дожд. Врнежите повремено ќе бидат пообилни, со пороен карактер и засилен ветер.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote