in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 8 СЕПТЕМВРИ

Времето денес:

Претежно облачно. На места ќе има појава на краткотраен дожд, претежно во југоисточните и западните делови. УВ=5

Денес, Среда 08.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 52%
06-12 +15° 51%
12-18 +22° 31%
18-24 +18° 41%
Утре, Четврток 09.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 60%
06-12 +14° 63%
12-18 +21° 40%
18-24 +23° 34%
Петок 10.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 69%
06-12 +14° 62%
12-18 +23° 39%
18-24 +25° 36%
Сабота 11.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 65%
06-12 +15° 60%
12-18 +26° 30%
18-24 +22° 44%
Недела 12.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 61%
06-12 +16° 60%
12-18 +26° 32%
18-24 +22° 45%
Понеделник 13.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 68%
06-12 +15° 54%
12-18 +26° 24%
18-24 +20° 25%
Вторник 14.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 47%
06-12 +15° 55%
12-18 +27° 21%
18-24 +23° 27%

Временска најава:

Утре ќе преовладува променливо облачно време со локален дожд, претежно во крајните западни и крајните источни делови. Температурата дополнително ќе се намали. Во петок и за време на викендот ќе преовладува стабилно и потопло време.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote