in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 9 АВГУСТ

Времето денес:

Сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. УВ=9

Денес, Понеделник 09.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 43%
06-12 +23° 49%
12-18 +36° 22%
18-24 +30° 28%
Утре, Вторник 10.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +25° 49%
06-12 +19° 66%
12-18 +34° 24%
18-24 +36° 23%
Среда 11.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +23° 66%
06-12 +20° 67%
12-18 +34° 32%
18-24 +33° 35%
Четврток 12.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 74%
06-12 +24° 54%
12-18 +34° 25%
18-24 +30° 32%
Петок 13.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 54%
06-12 +24° 45%
12-18 +34° 22%
18-24 +28° 29%
Сабота 14.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 55%
06-12 +22° 44%
12-18 +34° 24%
18-24 +29° 25%
Недела 15.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 65%
06-12 +22° 53%
12-18 +34° 24%
18-24 +29° 26%

 

Временска најава:

Денес и утре времето ќе биде претежно сончево и многу топло со натпросечни температури за овој период од годината. Со прогнозираните температурни вредности ќе биде активирана жолта, а во југоисточните подрачја, каде максималните температури повторно ќе надминат 40 степени, портокалова фаза за опасност од високи температури.
Во среда ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд и грмежи, а услови за локален дожд ќе има и во четврток, кога температурите ќе опаднат за неколку степени.

Актуелно предупредување:

Денес и утре времето ќе биде претежно сончево и многу топло со натпросечни температури за овој период од годината. Со прогнозираните температурни вредности ќе биде активирана жолта, а во југоисточните подрачја, каде максималните температури повторно ќе надминат 40 степени, портокалова фаза за опасност од високи температури.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote