in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 9 ДЕКЕМВРИ

Времето денес:

 

Променливо облачно, претпладне со појава на магла по одделни котлини. Ќе дува умерен до засилен ветер од југоисточен правец.

Во Скопје значително облачно, претпладне со појава на магла. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

 

Продолжува периодот на променливо облачно време со релативно високи утрински температури. Под влијание на влажен бран, за време на викендот ќе има повремени врнежи од дожд, кои наместа ќе бидат пообилни. Ќе дува умерен до засилен јужен ветер. Од понеделник се очекува заладување што ќе услови провејување на снег и во некои пониски места.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote