in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 9 ДЕКЕМВРИ

Времето денес:

Променливо облачно, претпладне со сончеви периоди, особено на истокот. Од попладневните часови на запад ќе започнат врнежи од дожд, кои ќе продолжат и во ноќта и ќе се прошират насекаде. На повисоките планини врнежите ќе бидат од снег. Ќе дува слаб до умерен, а од пладне повремено засилен ветер од југоисточен правец.

Денес, Четврток 09.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 -1° 68%
06-12 +2° 69%
12-18 +9° 74%
18-24 +7° 93%
Утре, Петок 10.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +2° 77%
06-12 +6° 84%
12-18 +9° 74%
18-24 +5° 80%
Сабота 11.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +4° 97%
06-12 +4° 95%
12-18 +5° 89%
18-24 +4° 93%
Недела 12.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +4° 99%
18-24 +5° 91%
18-24 +7° 83%
18-24 +4° 92%
Понеделник 13.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +2° 92%
18-24 +3° 88%
18-24 +5° 46%
18-24 +2° 60%
Вторник 14.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +3° 63%
18-24 +3° 66%
18-24 +4° 65%
18-24 +1° 65%
Среда 15.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +1° 70%
18-24 +1° 82%
18-24 +4° 62%
18-24 -1° 75%

Временска најава:

Следува период на променливо облачно време со повремени врнежи, кои ќе започнат денес попладне, а пообилни ќе бидат во сабота (на места и над 20 л/м2.). На планините врнежите ќе бидат од снег каде дополнително ќе се зголеми снежната покривка, а врнежи од снег ќе има и на некои повисоки места.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote