in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 9 ФЕВРУАРИ

Умерено до значително облачно. Во раните утрински и претпладневни часови во североисточните и источните подрачја ќе провејува слаб снег. Попладне вдолж Повардарието ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северозападен правец. До крајот на денот облачноста ќе се намалува. Минималната температура ќе биде во интервал од -7 до 3, а максималната ќе достигне од 5 до 13 степени.

Во Скопје, претежно облачно, кон крајот на денот облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Минималната температура ќе се спушти до -2, а максималната ќе достигне 8 степени.

Во следните денови времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и пораст на дневните температури. Во четврток и петок по одделни котлини ќе има појава на утринска магла и таму температурата ќе се задржи пониска. Во сабота попладне и во текот на ноќта кон недела ќе има слаби локални врнежи од дожд.

 

Денес, Среда 09.02.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -1° 67%
06-12 +2° 70%
12-18 +9° 55%
18-24 +3° 81%
Утре, Четврток 10.02.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +1° 83%
06-12 -2° 77%
12-18 +8° 68%
18-24 +6° 74%
Петок 11.02.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +2° 75%
06-12 89%
12-18 +8° 74%
18-24 +8° 70%
Сабота 12.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +2° 78%
18-24 +4° 82%
18-24 +9° 51%
18-24 +6° 55%
Недела 13.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +3° 69%
18-24 +3° 62%
18-24 +9° 60%
18-24 +6° 72%
Понеделник 14.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +3° 82%
18-24 +2° 93%
18-24 +9° 71%
18-24 +7° 82%
Вторник 15.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +4° 98%
18-24 +3° 96%
18-24 +9° 81%
18-24 +6° 86%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote